Witaj ponownie 🙂
Teraz przebrniemy przez pierwszą konfigurację, po instalacji ukaże Wam się następujące okno.
Tutaj nie ma zbytnio o czym mówić, musisz podać imię nazwę przez którą chcesz być reprezentowany oraz hasło które oczywiście powinieneś zapamiętać lub zapisać, ponieważ za rok możesz się zdziwić jak szybko zapominasz mało istotne informacje 🙂
Gdybyś kolejny raz instalował Homeassistant i posiadał jego backup (co musisz mieć i ja Cię nauczę go robić) wtedy wybierasz ‘Alternatywnie możesz przywrócić kopię zapasową’.
Podajecie nazwę swojego inteligentnego domu.
Podaj strefę czasową Europe/Warsaw (jeśli oczywiście instalacja jest w Polsce:) ) jeżeli chodzi o dokładną lokalizację, to możesz nacisnąć ‘wykryj’ lub ręcznie przesunąć wskaźnik położenia na mapie.
Tutaj wybierasz jak chcesz dzielić się danymi o działaniu swojej instalacji, jeżeli nie jest dla Ciebie problemem, wysyłanie anonimowych informacji i chcesz się przyczynić do rozwoju HomeAssistant, zaznacz wszystkie okna.
Jeżeli Homeassistant rozpozna jakieś urządzenia podłączone do Routera wtedy tutaj możecie je skonfigurować, możecie to robić również później, wtedy naciśnij ‘koniec’.
I oto doszliśmy do końca, w prawym dolnym rogu polecam potwierdzić automatyczne logowanie przyciskiem ‘Potwierdź’.
Zapraszam do kolejnej części